Bezmialem, İstanbul Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri – USMER, ABD’de Tıpta Uzmanlık Konferansı’nın ardından…

USMER-KapKon Tıp Fakültesi Program Serileri’nin bir devamı olarak Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı, İstanbul Üniversitesi Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri TürkMSIC grupları ve USMLE Strateji Merkezi‘nin ortak girişimi ile “ABD’de Tıpta Uzmanlık : Genel Özet ve Soru-Cevap Seansı” Programı’nı Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’nda 28 Ekim 2014 Salı günü gerçekleştirdik.  ABD’de Tıpta Uzmanlık süreci yaklaşık 3 saatte özetlendi ve 1 saat kadar da sorular yanıtlandı. USMER KapKon formatının kısaltılmış sürümü olarak oluşturulan içerik, daha önce Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültelerinde TurkMSIC ve USMER ortak girişimi ile gerçekleştirilmişti.

Amerika-Türkiye uçağından inişimin hemen sonra planladığımız, ancak valizlerimin kaybolması nedeniyle  geciken organizasyonun tüm sıkıntılara rağmen gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğrenci arkadaşlara, en başta Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Cansu Ünal‘a ve tüm konukseverlikleriyle beni havalanında karşılayan Bezmialem Tıp Fakültesi Öğrencileri Ayşe Mine Özçelik, Rayiha Nur Dinçay’a ve Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’na, TürkMSIC Genel Yönetimine, tüm aksaklıklara rağmen geç vakitlere kadar beni dinleyen öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ederim. Tıp fakültesi serilerinin devam eden diğer serisinde görüşmek üzere… –  Ulaş Mehmet Çamsarı, 5 Kasım 2014, Jacksonville, Florida

 

IMG-20141030-WA0005 IMG-20141030-WA0008IMG-20141030-WA0004 (1)
afis_dogru_kucuk

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.